EYLÜL 2016

Değerli Meslektaşlarım sevgili muhasebe ailesi.

 

2016 yılında odalarımız genel kurullarını yaptık, bundan sonraki aşama Genel merkez delegelerimiz ile Genel Başkan ve TURMOB kurullarını seçmek olacak.

15/16 Ekim 2016 tarihinde yapılacak bu genel kurula ilişkin adaylar şekillenmekte ve çalışmalar yapılmaktadır.

 

Balıkesir odamız da 16 delege ile Ankara da bu genel kurula katılacak ve demokratik görevini yerine getirecektir.

Elbette bir seçim olduğunda seçeneklerden birini değerlendirmekte zorunlu olmaktadır.

Balıkesir odamız TURMOB seçimlerinde

 

Örgüt içi demokrasiyi

Katılımcılığı

Üretkenliği

Verimliliği

Şeffaflığı

Çoğulculuğu

Emeğin yanında durmayı

Sorunu anlatan değil çözen bir iradeyi

 

Esas alan bir eksende örgütlenmeyi ve bu eksende hareket eden bir genel merkez yönetimini oluşturmak için çalışmalara destek verecektir.

 

BİZ den olmayanı öteki sayan, yolumuzdan yürümeyen düşmanımızdır diyen, günün koşul ve ihtiyaçlarına göre belirli isimlerin örgüt içinde varlığını sağlamak üzere  dizayn edilmiş sürekli ÖTEKİ ile kendini var eden Türmob da ki merkezi anlayışa karşı bir duruşun içinde olacağız.

 

Egemen olan blokta olmanın her zaman yarışlara bir adım önde başlanacağı kanaatine rağmen doğrularımızı savunmak adına bir adım arkadan yarışa başlamak ve mücadele etmekten hiç çekinmeyen geleneklerden gelen arkadaşlarımızla beraber yine “Demokratik, Katılımcı Hepimiz İçin TURMOB” şiarını seslendireceğiz.

 

MESLEĞİN GELECEĞİ MESLEĞİNDE GÖRENLERDEDİR

 

Uzun zamandır seslendirdiğimiz üzere mesleğin geleceğini bloke eden liderlikler ve vazgeçilmez kültler ile örgüt içi zenginliği yaratamayız.

Meslek örgütümüzün demokratik yapısı içinde oluşmuş birikim ve tecrübemizi kendini sürece dahil etmek isteyen gençliğin dinamizmi ile kavuşturmayı başarmalıyız.

Mühür bende Süleyman benim, ben varsam varsın, benimleysen varsın anlayışı bu örgütün intiharıdır ve kırılacaktır.

Son on yılda meslek örgütümüzdeki gelişmeler bunun kırılacağına dair kuvvetli işaretler vermektedir. Nispi sistemle gelen çoksesliliği ego şişkinliği ve nispi şımarıklığı ile tanımlayan anlayış unutmamalıdır ki yerleşik iktidar ilişkilerini insan onurunun üstüne alan bir anlayışı tanımayacağız. Bir bölgesel odalar platformu toplantısında “ ey başkanlar yazdığınız delegelere sahip çıkamıyor musun uz”a kadar küstahlaşan yerleşik iktidar şımarıklığına karşı duracağız.(BU cümleyi kurabilen meslektaşımız uzun yıllar demokrat olarak bir büyük ili yönetmiştir.) Faşistleşmenin ve tek sesliliğin önünde durup geçit vermeyeceğiz. Asla çok yaşa kralımız demeyeceğiz. İçinde olduğumuz her yarışta iktidarda da olsak her zamana tercih edeceğiz ve Nispi şımarıklığını öveceğiz.

Delege ağalarının değil delegelerin tercihlerinin yanında duracağız.

 

Kendinden başka sese tahammülü olmamayı demokrasi zanneden ve böyle olması gerektiğini anlatanlara da DEMOKRASİ öğretmeye devam edeceğiz.

 

Odamızda oluşan 3 gruptan 16 delege ile sürekli bilgilendirme toplantıları yapıyoruz.Ve her delegemize mevcut durum anlatıp adayları tanıtıyoruz.

 

Bu gün itibarıyla Çağdaş Grup adına Akademisyen Prof.Dr  Cemal YÜKSELEN –Odamızı ziyaret etmiş delegelerimize kendini tanıtmıştır-.MesBir adına Maliye Bürokratı Eray MERCAN ile iki ana akımdan olmayan delegelerin adayı olarak 3.yol inşasının adayı Muhasebeci Masum TÜRKER Örgütü yönetmeye ve ekibini kurmaya taliptir.

 

Son söz olarak, Peki biz nasıl bir aday istemiyoruz.

 

Birlik delegesi yol arkadaşım sevgili Onur ERAYMAN ın tatlı bir anısıyla tarif etmek istiyorum.

Eski bir genel başkanımızı ağırlamak üzere görevlendirilmiş Onur arkadaşımız başkanı otele götürürken

-Sevgili başkanım bu örgütün işleri neden hep kdv ve muhtasar günlerine denk geliyor başka gün yok mu bakın bu toplantıda kdv beyanının son gününe denk geldi diye sitem edince aldığı tarihsel cevap

-Kdv beyanı lacivert olanımıydı?

 

 

Herkese kolay gelsin diyorum.

Türkiye deki olağanüstü gelişmeler yanında TÜRMOB seçimleri nedeniyle duran mesleki mücadelenin de 15/16 ekimden sonra derhal başlayarak kayıplarımızda telafi etmesini diliyorum.

 

Eylül ayı içinde kutlanacak Kurban Bayramını tüm meslektaşlarım ve muhasebe ailesinin sağlık ve mutluluk içinde sevdikleriyle kutlamalarını diliyorum.

 

Hoşça kalın.

 

 

  


Tarih: 06 Eylül 2016
(884 okunma)
E-Dönüşüm Üzerine
BAŞKANDAN
Ertuğ ASLAN Hakkında
MAYIS 2019
NİSAN 2019
MART 2019
ŞUBAT 2019
OCAK 2019
ARALIK 2018
KASIM 2018
EKİM 2018
EYLÜL 2018
TEMMUZ 2018
HAZİRAN 2018
NİSAN 2018
MART 2018
ŞUBAT 2018
OCAK 2018
ARALIK 2017
KASIM 2017
EKİM 2017
EYLÜL 2017
AĞUSTOS 2017
TEMMUZ 2017
HAZİRAN 2017
MAYIS 2017
NİSAN 2017
MART 2017
ŞUBAT 2017
OCAK 2017
ARALIK 2016
KASIM 2016
EKİM 2016
EYLÜL 2016
AĞUSTOS 2016
HAZİRAN 2016
MAYIS 2016
NİSAN 2016
MART 2016
ŞUBAT 2016